A hagyományos kétfázisú implantátum, és implantációs módszer
MIÉRT NAGYON FONTOS PÓTOLNI AZ ELVESZETT FOGAKAT?
A foghiány sokkal több problémát okozhat, mint azt elsőre gondolnánk. Aki sok éveken át halogatja a hiányzó fogai pótoltatását, annak komoly egészségügyi kockázattal kell számolnia.
Foghiány okozta lehetséges egészségügyi problémák
- A fogíny begyulladhat.
- A még ép fogak elmozdulhatnak a foghiány irányába, és emiatt bedőlhetnek, ami miatt a gyökerük elveszíthetik stabilitásukat.
- Ha több fog is hiányzik egymás mellett, a harapási helyzet megsüllyedhet, ez viszont fájdalmas rágóízületi problémákat okozhat.
- Nagy mértékben csökkenhet harapási erő, valamint a rágóképesség.
- Az állcsont nem terhelődik, ezért csontozat elvékonyodhat, és a minősége is romolhat.
- A rosszul megrágott ételek emésztési problémát okozhatnak, emiatt reflux, savasodás, de akár fekély is kialakulhat!
- Az állkapocs ízület is könnyen begyulladhat.
- Deformálódhat az arc és a nyak izomzat is.
Hogyan kerülhető el egyszerűen ez a rémálom?
A válasz egyszerű! Ha a fentebb listázott problémákat szeretné elkerülni, semmi mást nem kell tennie, mint pótoltatnia kell hiányzó fogait. Leegyszerűsítve a lehetőségeket, alapvetően két fogpótlási módszer közül választhat. Az egyik a hagyományos híd, de ez esetben fel kell áldoznia a hiányzó fog melletti egy-egy egészséges fogat, mivel ezeken kerül rögzítésre a híd. A másik, sokkal inkább ajánlott megoldás, a stabilabb, tartósabb és esztétikusabb, hagyományos kétfázisú implantátum használatával történő fogpótlás.
Miért javasolt az implantátumos fogpótlás?- Ha csak egy-két foga hiányzik, nincs szükséges az ép fogak lecsiszolása, hogy a rájuk kerülő korona pillérként tartsa a pótlást.
- A fogvesztést rövid időn belül követő implantátum beültetéssel elkerülhető a fogvesztés miatt esetleg kialakuló csonthiány.
- A csontszövet növekedés befejeződése után, életkortól függetlenül alkalmazható.
- Az implantáció 98%-a sikeres.
- A beavatkozás alacsony kockázatú, mivel a hagyományos kétfázisú implantátum használatát több évtizedes klinikai tesztelés előzte meg.
- Az implantáció a helyi érzéstelenítés miatt teljes mértékben fájdalommentes.
- Ha a csontállomány nem megfelelő a sikeres implantációhoz, csontpótlás lehetséges.
- Az implantátumok behelyezése a helyi érzéstelenítésnek köszönhetően teljesen fájdalommentes.
- A beültetett implantátumokon rögzített fogak a szín és forma tekintetében is, tökéletesen illeszkedik az eredeti fogakhoz.
- Az új fogsor által visszakapja korábbi harapási és rágóképességét.
- A saját, meglévő fogaira jutó terhelés nem lesz aránytalanul nagy.
- Az implantátumokon bármilyen fogpótlás elkészíthető (korona, híd vagy teljes fogsor)
- A beépített implantátum erős és tartós, képes arra, hogy az eredeti fogakhoz hasonló stabilitással rögzüljön az állcsontban.
Megfelelő odafigyelés és helyes szájhigiénia esetén az implantátum életre szólóan beépül az állcsontba. Annyit hozzá kell tenni, hogy az implantátumokkal szinte kizárólag akkor van gond, amikor az implantátumot befogadó csontozat minősége és mennyisége lecsökken.
A hagyományos kétfázisú implantátum alkalmazásáról szóló írásnak ebben az első részében megtudhattuk, hogy miért és kinek ajánlható a fogászati implantátum. A 2. részben megismerhetjük a kétfázisú implantátumok beültetésének a folyamatát, illetve választ kapunk arra a kérdésre is, hogy kinek nem ajánlott ez a fajta implantátum.
Ha véleménye van a leírtakkal kapcsolatban, kérjük, írja le a Hozzászólás! részben. Ha többet szeretne megtudni a témáról, Kérjük vegye fel velünk a kapcsolatot.Source: iliDent Implantációs és Szájsebészeti Központ Budapest © Copyright 2020 iliDent.com
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése